نصب همراه صندوق fundMobileApp

پرسش‌‌های متداول پرسش جدید

صندوق سرمایه ‏گذاری ره آورد آباد مسکن با ترکیب دارایی شامل سپرده بانکی، اوراق بهادار با درآمد ثابت و سهام نسبت به سرمایه‏گذاری وجوه مشتریان اقدام می‏کند، لذا سود متعلقه نرخ ثابتی نداشته؛ نرخ پیش بینی سود صندوق 15% است که در ماه های اخیر نرخ سود محقق شده، بین 18% تا 25 % بوده است. سود محقق شده در روز کاری پس از پانزدهم هر ماه به حساب مشتریان پرداخت می¬شود(سود دریافتی روز شمار بوده و مدت سرمایه گذاری تاثیری در نرخ سود ندارد و نیز سرمایه گذاری در صندوق فاقد برگشت سود می باشد.)
روزهای کاری صندوق شنبه تا چهارشنبه می‏باشد، ایام تعطیل رسمی و پنجشنبه‏ها جزء روزهای کاری صندوق نمی‏باشد.
به فرآیند سرمایه‌گذاری (خرید واحدهای صندوق) صدور و به فرآیند فروش واحدهای سرمایه‌گذاری (دریافت مبلغ سرمایه‌گذاری شده)، ابطال گفته می‌شود. لازم به ذکر است؛ صدور و ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق از طریق پرتال به آدرس www.maskanfund.ir امکان‌پذیر است. همچنین امکان ابطال واحدهای سرمایه‏گذاری در شعب بانک مسکن وجود دارد.
قیمت ابطال معیار شناسایی سود روزانه صندوق است که حاصل جمع سودخالص شناسایی شده روزانه تقسیم بر تعداد واحدهای سرمایه گذاری است بعلاوه مبلغ اسمی هر واحد(1.000.000ريال) است. این مبلغ متناسب با شناسایی سود به صورت روزانه تا سررسید پرداخت سود در پانزدهم هر ماه رشد خواهد نمود و بعد از آن به مبلغ اسمی بر می‏گردد.
قیمت صدور واحدهای سرمایه گذاری حاصل جمع قیمت ابطال با هزینه های سرمایه‏گذاری در اوراق بهادار در بورس است. این هزینه بر حسب ترکیب دارایی‏های صندوق قابل تغییر است. به گونه ای که هر چه سرمایه گذاری به سمت سهام و اوراق بهادار با درآمدثابت متمایل شود، هزینه‏های سرمایه‏گذاری بیشتر خواهد شد و در نتیجه اختلاف نرخ صدور و ابطال بیشتر خواهد شد. (ترکیب دارایی های صندوق را میتوان از طریق پرتال به آدرس www.maskanfund.ir مشاهده نمود). نرخ صدور واحدهای سرمایه‏گذاری متناسب با شناسایی سود به صورت روزانه تا سررسید پرداخت سود در پانزدهم هر ماه رشد خواهد نمود.
پرداخت مبالغ ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری در دو مرحله انجام می‌شود: 1- مبالغ اسمی دو روز کاری پس از روز ارائه درخواست به حساب سرمایه‌گذار واریز می‌شود 2- مابه‌التفاوت مبلغ اسمی و NAV ابطال، سه روزِ کاری بعد از ارائه درخواست پرداخت می‌شود. نرخ ابطال واحدهای سرمایه‏گذاری در روز کاری بعد از ارائه درخواست معیار پرداخت مابه‏التفاوت پرداخت خواهد بود.
زمان وصول چک های از بابت ابطال واحد‏های صندوق از ساعت 12 الی 14 می باشد.
پیش‌بینی سود در صندوق آباد برای یک دوره کامل است. یک دوره کامل برای این صندوق از 16 ام هر ماه تا 1۵ ام ماه بعد می‌باشد. برای واحدهایی که میان دوره وارد صندوق شده (صدور واحدها) یا میان دوره از صندوق خارج می‌شوند (ابطال واحدها) احتمال عدم تحقق سود پیش‏بینی وجود دارد.
با توجه به اینکه تسویه وجوه ثبت شده از طریق درگاه اینترنتی از طرف بانک مرکزی با یه روز تاخیر انجام می‏شود، تائید درخواست صدور ثبت شده مشتریان از طریق اینترنتی در روز کاری بعد از واریز این وجه می‏شود. در نتیجه نرخ صدور دو روز کاری بعد از ثبت درخواست صدور معیار محاسبه و صدور واحدهای سرمایه‏گذاری می‏باشد. از آنجا که محاسبات صندوق با یک روز تاخیر انجام خواهد شد، سرمایه‏گذاران می‏توانند در روز کاری سوم بعد از ارائه درخواست صدور از تعداد واحدهای صادر شده آگاه شوند.
اصلاح مشخصات سرمایه گذار تنها با ارسال نامه درخواست اصلاح مشخصات به پیوست مدارک هویتی (کارت ملی شناسنامه) می‏باشد. انجام این امور توسط شعب بانک مسکن و از طریق نامه نگاری با مدیریت صندوق انجام خواهد شد و نیازی به ارتباط مستقیم سرمایه‏گذار با مدیریت صندوق نخواهد بود.
وضعیت غیر فعال به معنی عدم تائید هویت سرمایه‏گذار به دلیل نقض در مدارک هویتی و یا شماره حساب بانکی می‏باشد. در صورتی که بیش از یک هفته در این وضعیت قرار دارید نسبت به پیگیری و رفع مشکل از طریق شعب بانک و یا تماس با صندوق اقدام نمائید.
وضعیت فعالیت سرمایه‏گذار بعد از ثبت توسط شعب بانک به صورت غیر فعال می‏باشد. مدیریت صندوق با مشاهده اطلاعات ثبت شده و مدارک پیوست شده در سامانه و در صورت عدم رویت مغایرت نسبت به فعال نمودن وضعیت سرمایه‏گذار اقدام می‏نماید. مدارک الزامی برای احراز هویت شامل، کارت ملی، شناسنامه و تکمیل فرم مشخصات سرمایه‏گذار و ثبت نام در سامانه سجام می‏باشد.
سود صندوق در اولین روز کاری بعد از پانزدهم هر ماه محاسبه و به حساب معرفی شده توسط سرمایه‏گذار واریز می شود.
مطابق مقررات صندوق درخواست صدور با نرخ صدور روز کاری بعد از واریز وجه تائید و واحدها محاسبه می‏شود. از آنجا که تسویه وجوه پرداختی از طریق درگاه اینترنتی با یک روز تاخیر انجام می‏شود در نتیجه صدور با نرخ صدور دو روز کاری بعد از تاریخ ثبت درخواست توسط سرمایه‏گذاران صورت می‏گیرد.
قیمت اعلام شده در گواهی به مبلغ اسمی بوده اما ثبت صدور واحد ها با مبلغی بالاتر از قیمت اسمی انجام شده که مابه تفاوت این مبلغ تا قیمت اسمی افزایش روزانه ی ازرش خالص دارایی ها میباشد که پس از کسر هزینه های سرمایه گذاری این مبلغ به همراه سود های شناسایی شده طی مدت سرمایه گذاری تا سررسید اولین دوره در روز سررسید سود به حساب سرمایه گذاران واریز خواهد شد.
از آنجا که درگاه پرداخت اینترنتی در حال حاضر به طور محدود توسط شرکت ها پرداخت الکترونیک ارائه می‏شود، مدیریت صندوق از درگاه پرداخت الکترونیکی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان نسبت به دریافت وجود اقدام می‏نماید. اقدام لازم در خصوص راه اندازی درگاه‏های پرداخت متفاوت در حال انجام است.
طبق دستور و قوانین بانک مرکزی سقف درگاه های اینترنتی برای هر تراکنش 500میلیون ریال می‏باشد بدیهی ست که تراکنش های بالاتر از این مبلغ را میبایست به اندازه ی سقف درگاه تقسیم نماییم به گونه ای که برای تراکنش 1 میلیار ریال باید دو تراکنش به مبلغ 500میلیون ریال انجام داد.
با توجه به تکمیل سقف سرمایه‏گذاری صندوق، امکان ثبت درخواست صدور صرفا در زمان آزاد بودن واحدهای سرمایه‏گذاری امکان پذیر است. در صورتی که حجم ابطال واحدهای سرمایه‏گذاری به حد مناسب باشد، درگاه اینترنتی برای دریافت درخواست صدور متناسب واحدهای ابطال شده بازگشایی می‏شود.
تمامی فیلد های مربوطه جهت اخذ نام کاربری ( نام ، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه با صفر اول) باید دقیقا همان اطلاعاتی باشد که شعبه توسط سیستم صندوق ثبت و ذخیره کرده است هر گونه مغایرت در هر یک از این چهار فیلد موجب دریافت اخطار مغایرت در اطلاعات می گردد که برای رفع این موضوع باید به شعب مراجعه فرمایید .شعبه پس از بررسی اطلاعات و مغایرت را یافته و اطلاعات صحیح را مجددا در سیستم ذخیره می نمایند. در اکثر مواقع همکاران شعب صفر اول شماره همراه را وارد نمیکنند یا تغییر در شماره همراه سرمایه گذاران از مغایرت های پر تکرار می باشند.
برای تعریف نام کاربری و رمز ورود به نکات زیر توجه فرمائید: نام کاربری باید حداقل هشت کاراکتر با حروف انگلیسی باشد. نام کاربری نباید شامل عدد و نماد باشد. در صورتی که نام کاربری تکراری باشد با خطا مشکل در ذخیره اطلاعات روبرو می‏شوید. رمز ورود باید حداقل هشت کاراکتر و شامل عدد (0-9)، حروف لاتین کوچک و بزرگ و حداقل یکی از علائم !@#$%^&*)(_+ باشد.
در حال حاضر به دلیل عدم وجود سازوکار ثبت مشتریان حقوقی و اتباع خارجه، امکان ثبت درخواست از طریق سایت صندوق امکان پذیر نمی‏باشد. فراهم شدن شرایط به استحضار سرمایه‏گذاران محترم خواهد رسید.
با سلام. از زمان بازگشایی سامانه تا زمان تکمیل سقف صندوق امکان صدور وجود دارد. شما با مراجعه به منوی صدور و ثبت مبلغ واریزی و انتخاب درگاه می توانید مشابه خرید اینترنتی نسبت به خرید واحد اقدام نمائید
سلام. امکان افزایش سرمایه صرفا در زمان بازگشایی صندوق امکان پذیر است . به دلیل تکمیل سقف صندوق صرفا در چند روز در ماه صدور بازگشایی می شود.
با سلام، تفاوت ببین قیمت صدور و ابطال ناشی از کارمزد خرید است که در هر واحد کمتر از 1.000 ریال است، مغایرت در مبلغ دریافتی ناشی از پرداخت درصدی از اصل مبلغ واریزی شما در قالب سود ماه اول است، در واقع رقم پرداختی مازاد از 1.000.000 به ازای صدور هر واحد در روز صدور، با سود پرداختی ماه اول با سرمایه گذار تسویه می شود که این مبلغ می بایست و مبغ دریافتی ابطال جمع شود
تا زمان بازگشایی درگاه امکان ورود مجدد وجود داردو به نظر می رسد مشکل شما به دلیل همزمانی اتمام فرایند صدور بوده است. در این مواقع پیشنهاد می شود از سامانه خارج و ورود مجدد نمائید.
شما می توانید دو روز کاری بعد از تائید درخواست صدور با مراجعه به منوی گردش حساب از وضعیت پرداختی خود مطلع شوید
با توجه به اینکه حدود 6 درصد از دارایی های صندوق در سهام سرمایه گذاری شده است خطر کاهش ارزش به زیر قیمت اسمی وجود ندارد. تغییرات قیمت سهام صرفا در بالا یا پائین آمدن سود دوره ای تاثیر دارد
با سلام، لطفا با شعبه مربوطه تماس بگیرید، مشخصات هویتی اعم از نام، نام خانوادگی، شماره ملی و شماره تماس را بررسی نمایید، همچنین از شعبه خواسته شود تیک مربوط به مشتری سبد در سیستم غیر فعال باشد.

پرسش و پاسخ

کاربر گرامی اگر پرسش‌ شما در پرسش‌های رایج وجود ندارد میتوانید با استفاده از فرم زیر پرسش خود را مطرح نمایید

Captcha